قوانین برگشت کالا

طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی در هر معامله از راه دور مصرف‌کننده باید حداقل هفت روز کاری، وقت ‌برای انصراف (‌حق انصراف) از خرید خود بدون تحمل جریمه یا ارایه دلیل داشته باشد.‌ تنها هزینه تحمیلی بر مصرف‌کننده، هزینه بازپس فرستادن کالا خواهد بود . (هزینه باز پس فرستادن کالا تنها در صورت انصراف از خرید بدون معیوبی کالا می باشد در موارد غیر که متعاقبا اعلام خواهد شد هزینه آن نیز بر عهده شرکت نیکتال خواهد بود.)

شروع اعمال حق انصراف به ترتیب زیر خواهد بود :
الف) درصورت فروش كالا، از تاریخ تسلیم كالا به مصرف‌کننده و درصورت فروش خدمات، از روز انعقاد 

شرایط مرجوعی

توجه 1: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد،
بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.
(حداکثر تا هفت روز، باید انصراف خود را از طریق پر کردن فرم گزارش خرابی و ثبت مرجوعی که در قسمت فوتر سایت، بخش پشتیبانی فنی اعلام کنید و برای اینکار به بخش مربوطه مراجعه کنید و فرم گزارش خرابی و ثبت مرجوعی را پر کنید و منتظر پاسخ بخش فنی از طریق ایمیل بمانید.
-بعد از ثبت سفارش، اگر مشتری از خرید خود منصرف شود باید هر چه سریع تر (کمتر از 2 ساعت) به واحد پیگیری سفارش نیکتال ( شماره تلفن ۶۶۷۶۹۷۶۳ – ۰۲۱ یا شماره واتس آپ پشتیبانی که در چت آنلاین سایت قرار دارد) اطلاع  دهد.
توجه 2: طبق ماده 41 قانون تجارت الکترونیکی تأمین كننده می تواند كالا یا خدمات مشابه آنچه را كه به مصرف‌کننده وعده كرده تحویل یا ارائه نماید مشروط بر آن كه قبل از معامله یا درحین انجام معامله آن را اعلام كرده باشد .
توجه 3: در موارد زیر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا باید به واحد پشتیبانی نیکتال اطلاع داده شود تا مشمول مرجوعی کالا شود.

آسیب دیدگی

1- آسیب دیدگی در اثر حمل و نقل، ایجاد شده باشد.
 در صورت تایید، شرکت حمل کننده مسئولیت جبران خسارت را خواهد پذیرفت. عودت زمانی صورت می گیرد  که کارتن بسته بندی کالا به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.

2- آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.
 عودت زمانی صورت می گیرد که کارتن بسته بندی کالا به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن
وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.
3- اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد .
 وجود مغایرت برمبنای مشخصات کالا و مشخصات فنی ثبت شده در وب سایت است. ممکن است عکس درظاهر دارای تفاوتی اندک با کالای  اصلی  باشد. اگر تشخیص مغایرت از روی بسته بندی امکان پذیر است از باز کردن بسته خودداری شود.
توجه 4: در موارد زیر طی 7 روز پس از دریافت کالا باید به واحد خدمات پس از فروش نیکتال اطلاع داده شود تا مشمول مرجوعی کالا شود.

اشکال فنی

1- اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد.
 عودت زمانی صورت می گیرد که کارتن بسته بندی کالا به صورت قبل موجود باشد و هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشده باشد در غیر این صورت امکان عودت وجود ندارد.
** این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیره و متفاوت  با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

2-اگر مشتری بعد از دریافت کالا از خرید خود منصرف شود .
 هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها  و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از  کالا استفاده نشده باشد. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد،   بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.
توجه 5: امکان عودت کالاهایی که قیمت آنها تابع نوسانات بازار است، حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد از تکمیل سفارش می باشد .

نحوه بازپس فرستادن کالا:

لطفاً قبل از هر گونه اقدامی از طریق پر کردن فرم گزارش خرابی و ثبت مرجوعی که در قسمت فوتر سایت، بخش پشتیبانی فنی قرار دارد درخواست خود را اعلام کنید و برای اینکار به بخش مربوطه مراجعه کنید و فرم گزارش خرابی و ثبت مرجوعی را پر کنید و منتظر پاسخ بخش فنی از طریق ایمیل بمانید.
– برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته‌بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
-در صورت رسیدن آسیب به کالا و بسته بندی کالا و هولوگرامهای نیکتال و لوازم جانبی و یا مفقودی لوازم امکان عودت کالا تحت هیچ شرایطی وجود ندارد.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)
 – برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز پس کرایه اقدام کنید .در صورتی که برخی از شهرها پست پیشتاز را نمی پذیرند، رسید پستی را برای ما ارسال کنید.
– هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و شرکت تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد.
-در نظر داشته باشید زمان رسیدن کالای مرجوع شده از طرف مشتری به فروشگاه نیکتال از طریق پست در مدت زمان 5 الی 7 روز کاری می باشد.
-بعد از رسیدن کالا به دست گروه فنی نیکتال نتیجه بررسی در مدت 3 روز کاری از طریق ایمیل به مشتری اعلام می گردد.
– لطفا تا حد امکان از برقراری تماس تلفنی با شماره های بخش فروش خودداری کنید.
توجه :
1. مخدوش شدن یا حذف هولوگرام های نیکتال در روی کالا و بسته بندی کالا به منزله این است که کالا مربوط به نیکتال نیست و با کالای فروشگاه دیگری تعویض شده است.در نتیجه از مرجوع آن معذوریم.
2.پس از دریافت ایمیل بسته خود را به آدرس زیر ارسال نمائید. در صورت ارسال به آدرس انبار یا هر آدرس دیگری نیکتال مسئولیتی در قبال کالای مرجوع شده ندارد.